€33.89
% €34.39 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026786 P/N: NSYSPS5200 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPS5200 PanelSeT Zubehör SF/SM-Sockel-Seitenteil, 200x500mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Base Side Panel, 200x500mm
Schneider Electric NSYSPS5200
EAN 3606485126739
Description
Seitenblech für Gehäusesockel - PanelSeT SF / SM. Gehäusezubehör. Seitenelemente und Eckblenden für die Montage an Universalgehäusen-Sockeln. Frontelemente und Ecken werden zusätzlich benötigt. Sockelelemente werden mit je 4 Schrauben an den Ecken des Sockels befestigt. Oberflächenbehandlung mit Epoxid-Polyesterpulver. Grau RAL 7022. IP30, IK10. 2x Seitenelement und 4x Eckabdeckung inkl.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockel Seitenset |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | -kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | -mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | 500mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 500mm |
| Höhe | 200mm |
| Tiefe | 500mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPS5200 |
|---|---|
| EAN | 3606485126739 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 2.93 kg |
| Weight (Package) | 2.93 kg |
Designations
Base Base / Base element (enclosure) Base / Base element (enclosure) Base cover Base for upright distributor Cabinet accessory Cabinet accessory Cabinet base Cabinet base Cabinet base Cabinet base/ base element Cabinet cover Cabinet cover Cabinet sight cover Cabinet sight cover Cable cover Cable management base Cable management compartment Cable management frame Compensation plate Complete base Cover Cover set Decorative cover Enclosure cover End plate Fan cover Fan cover set Intake fan cover Intake fan cover set Intermediate base covers Intermediate cover Leveling base Mobile base Modular base Mounting fixture set Side cover Side edge Side panel Sight cover Standard base Swing frame cover Swing frame cover Ventilation base
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















