€19.23
% €19.52 (1.49% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026780 P/N: NSYSPS4100 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPS4100 PanelSeT Zubehör SF-Sockel-Seitenteil, 100x400mm"
Schneider Electric Spacial SF base side panel, 100x400mm
Schneider Electric NSYSPS4100
EAN 3606485126616
Description
Seitenblech für Gehäusesockel - PanelSeT SF / SM. 100 x 400 mm. Gehäusezubehör. Seitenelemente und Eckblenden für die Montage an Universalgehäusen-Sockeln. Frontelemente und Ecken werden zusätzlich benötigt. Sockelelemente werden mit je 4 Schrauben an den Ecken des Sockels befestigt. Oberflächenbehandlung mit Epoxid-Polyesterpulver. Grau RAL 7022. IP30, IK10. 2x Seitenelement und 4x Eckabdeckung inkl.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockel Seitenset |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | -kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | -mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | 400mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 400mm |
| Höhe | 100mm |
| Tiefe | 400mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPS4100 |
|---|---|
| EAN | 3606485126616 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 1.05 kg |
| Weight (Package) | 1.05 kg |
Designations
Base Base / Base element (cabinet) Base for cabinet Base for floor standing distributor Base intermediate panels Base panel Base/Base element (cabinet) Cabinet accessories Cabinet base Cabinet base/base element Cabinet panel Cabinet panel Cable management base Cable management frame Cable management space Cable panel Compensation plate Complete base Decorative panel Enclosure accessories Enclosure base Enclosure panel Enclosure viewing panel End plate Fan cover Fan cover set Intermediate panel Leveling base Mobile base Modular base Mounting-fixing kit Panel Panel set Side edge Side panel Side part Standard base Suction fan cover Suction fan cover set Swivel frame cover Swivel frame panel Ventilation base Viewing panel Viewing panel for cabinet
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















