€93.35
% €94.72 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026770 P/N: NSYSPMP6080 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPMP6080 PanelSeT SF/SM-Teilmontageplatte, 597x800mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM-Partial Mounting Plate, 597x800mm
Schneider Electric NSYSPMP6080
EAN 3606485132518
Description
PanelSeT SF/SM Teilmontageplatte. 597 x 800 mm. Universelles Montagezubehör. Vollplatte mit umher gehender seitlicher Kantung. Zur Montage in horizontaler Richtung werden Quertraversen im Rahmen des Schranks benötigt. Stahlblech, verzinkt. Set bestehend aus Montageplatte und Befestigungszubehör.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 600mm |
|---|---|
| Breite | 800mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPMP6080 |
|---|---|
| EAN | 3606485132518 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 9.18 kg |
| Weight (Package) | 9.18 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















