€75.29
% €76.40 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026769 P/N: NSYSPMP6060 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPMP6060 PanelSeT SF/SM-Teilmontageplatte, 597x600mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Partial Mounting Plate, 597x600mm
Schneider Electric NSYSPMP6060
EAN 3606485132501
Description
PanelSeT SF/SM Teilmontageplatte. 597 x 600 mm. Universelles Montagezubehör. Vollplatte mit umher gehender seitlicher Kantung. Zur Montage in horizontaler Richtung werden Quertraversen im Rahmen des Schranks benötigt. Stahlblech, verzinkt. Set bestehend aus Montageplatte und Befestigungszubehör.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 600mm |
|---|---|
| Breite | 600mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPMP6060 |
|---|---|
| EAN | 3606485132501 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 6.7 kg |
| Weight (Package) | 6.7 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution enclosure Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















