€56.58
% €57.42 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026766 P/N: NSYSPMP4060 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPMP4060 PanelSeT SF/SM-Teilmontageplatte, 397x600mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Partial Assembly Plate, 397x600mm
Schneider Electric NSYSPMP4060
EAN 3606485132464
Description
Gedeeltelijke montageplaat voor PanelSeT SFN, en PanelSeT SM en SFX elektrische omhulsels. De nominale hoogte en breedte zijn respectievelijk 397 en 500 mm. Deze plaat is voorzien van verstevigingsflens aan vier kanten. De maximale toelaatbare belasting op de plaat is 250 kg/m2. Ze zijn gemaakt van gegalvaniseerd staal. De set omvat 1 plaat en bevestigingselementen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 400mm |
|---|---|
| Breite | 600mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPMP4060 |
|---|---|
| EAN | 3606485132464 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 4.56 kg |
| Weight (Package) | 4.56 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Assembly plate module Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















