€38.00
% €38.56 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026762 P/N: NSYSPMP2560 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPMP2560 PanelSeT SF/SM-Teilmontageplatte, 247x600mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Partial Assembly Plate, 247x600mm
Schneider Electric NSYSPMP2560
EAN 3606485132419
Description
Piastra di montaggio parziale per PanelSeT SFN e PanelSeT SM e SFX. Ha un'altezza e una larghezza nominale rispettivamente di 247 e 500 mm. Questa piastra è dotata di una flangia di rinforzo sui quattro lati. Il carico massimo ammissibile sulla piastra è 250 kg/m2. Sono realizzati in acciaio zincato. Il set comprende 1 piastra ed elementi di fissaggio. Set di 1 elementi di fissaggio inclusi.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 250mm |
|---|---|
| Breite | 600mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPMP2560 |
|---|---|
| EAN | 3606485132419 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 2.95 kg |
| Weight (Package) | 2.95 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Assembly Group Mounting Plate Insulation Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate for Enclosure Plastic Mounting Plate Steel Sheet Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















