€52.71
% €53.49 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026760 P/N: NSYSPMP25100 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPMP25100 PanelSeT SF/SM-Teilmontageplatte, 247x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Partial Mounting Plate, 247x1000mm
Schneider Electric NSYSPMP25100
EAN 3606485132396
Description
Piastra di montaggio parziale per PanelSeT SFN e PanelSeT SM e SFX. Ha un'altezza e una larghezza nominale rispettivamente di 247 e 900 mm. Questa piastra è dotata di una flangia di rinforzo sui quattro lati. Il carico massimo ammissibile sulla piastra è 250 kg/m2. Sono realizzati in acciaio zincato. Il set comprende 1 piastra ed elementi di fissaggio. Set di 1 elementi di fissaggio inclusi.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 250mm |
|---|---|
| Breite | 1000mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPMP25100 |
|---|---|
| EAN | 3606485132396 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 5.16 kg |
| Weight (Package) | 5.16 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















