€63.45
% €64.38 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026724 P/N: NSYSPF6200 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPF6200 PanelSeT SF/SM Zubehör Sockel-Frontteile, 200x600mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Base Front Parts, 200x600mm
Schneider Electric NSYSPF6200
EAN 3606485126678
Description
Socle frontal pour enveloppes PanelSeT CRN, S3D, SF, SM, SD. Applications pour ordinateurs, applications polyvalentes, électroniques et applications compartimentées. Support de montage des panneaux latéraux du socle. Charge permanente admissible 1300kg. Mode de fixation par élément de fixation. Finition de surface en poudre époxy-polyester. Couleur gris anthracite RAL 7022. Socle complet IP30, IK10.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockelvorder-/rückseite |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | 1300kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 600mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | -mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 200mm |
| Tiefe | 600mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPF6200 |
|---|---|
| EAN | 3606485126678 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 7.5 kg |
| Weight (Package) | 7.5 kg |
Designations
Base Base / base element (cabinet) Base for cabinet Base for floor distributor Base panel Base/base element (cabinet) Cabinet accessory Cabinet accessory Cabinet base Cabinet cover Cabinet panel Cabinet sight panel Cable management base Cable management frame Cable management space Cable panel Compensating plate Complete base Connecting base Cover Decorative panel End plate Exhaust filter cover Exhaust filter cover set Fan cover Fan cover set Intermediate base panels Intermediate panel Leveling base Mobile base Mounting fixing set Panel set Side edge Side panel Side part Sight panel Sight panel for cabinet Standard base Swing frame cover Swing frame panel Ventilation base Wardrobe base Wardrobe base/base element Wardrobe panel
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















