€113.52
% €115.19 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026716 P/N: NSYSPF12200 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPF12200 PanelSeT SF/SM Zubehör Sockel-Frontteile, 200x1200mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Base Front Components, 200x1200mm
Schneider Electric NSYSPF12200
EAN 3606485126708
Description
Pannelli frontali e posteriori dello zoccolo per armadi elettrici PanelSeT, PanelSeT e Prismaset. Il prodotto è realizzato in lamiera d'acciaio piegata. È adatto per contenitori con larghezza nominale di 1200 mm e altezza di 200 mm. Il set contiene 4 angoli con le sue coperture, 2 pannelli frontali, 2 pannelli posteriori e gli elementi di fissaggio. Il colore è grigio RAL7022. Il grado di protezione in ingresso è IP30 (zoccolo completo) mentre la protezione meccanica è IK10. Il carico permanente ammissibile è 1300 kg. La protezione anticorrosione è assicurata da un rivestimento in polvere epossi-poliestere.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockelvorder-/rückseite |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | 1300kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 1200mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | -mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 200mm |
| Tiefe | 1200mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPF12200 |
|---|---|
| EAN | 3606485126708 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 14 kg |
| Weight (Package) | 14 kg |
Designations
Base Base / plinth (switchgear) Base for floor distributor Base for switchgear Base panel Base/Plinth (switchgear) Cabinet base Cabinet base/Plinth Cabinet panel Cable management base Cable management frame Cable management space Cable panel Compensation panel Complete base Connection base Decorative panel Edge End panel Exhaust vent panel Exhaust vent panel set Intake vent panel Intake vent panel set Intermediate base panels Intermediate panel Leveling base Mobile base Mounting attachment set Panel Panel for switchgear Panel for swivel frame Panel set Side panel Side part Sight panel Sight panel for switchgear Standard base Switchgear accessory Switchgear accessory Switchgear base Switchgear panel Switchgear sight panel Swivel frame panel Ventilation base
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















