€53.42
% €54.20 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026715 P/N: NSYSPF12100 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPF12100 PanelSeT SF/SM Zubehör Sockel-Frontteile, 100x1200mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM base-front parts, 100x1200mm
Schneider Electric NSYSPF12100
EAN 3606485126593
Description
Parte frontal do eixo a ser usada com os armários Spacial SF, Spacial SM, Spacial SD, Spacial S3D e Spacial CRN A frente plinto deve ser utilizada em aplicações multifunções A largura nominal é de 1200 mm A altura é de 100 mm O kit é feito de elementos de fixação, 4 tampas de canto, 1 painel frontal, 1 painel traseiro e 4 cantos O produto é feito de Material cinzento: Aço (RAL 7022) A proteção anti-corrosão é assegurada por um revestimento de époxi-poliéster em pó A taxa de proteção de entrada é IP30 (plinto completo) A classificação de proteção mecânica é IK10 A carga permanente admissível é de 1300 kg Este produto é qualificado como um Green Premium, com o uso mínimo de substâncias perigosas
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockelvorder-/rückseite |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | 1300kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 1200mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | -mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 1200mm |
| Höhe | 100mm |
| Tiefe | 1200mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPF12100 |
|---|---|
| EAN | 3606485126593 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 6.5 kg |
| Weight (Package) | 6.5 kg |
Designations
base base / base element (cabinet) base cover base intermediate strips base/base element (cabinet) cabinet accessories cabinet accessories cabinet base cabinet base cabinet cover cabinet cover cabinet vision cover cabinet vision cover cable cover cable management base cable management frame cable management space compensation strip complete base cover plate cover set decorative cover distribution cabinet base end strip fan cover fan cover set intermediate cover leveling base mobile base modular base mounting fixture set rack base rack base/base element rack cover side cover side edge side panel standard base suction fan cover suction fan cover set swivel frame cover swivel frame cover ventilation base vision cover
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















