€104.49
% €106.03 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026714 P/N: NSYSPF10200 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPF10200 PanelSeT SF/SM Zubehör Sockel-Frontteile, 200x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM base-front parts, 200x1000mm
Schneider Electric NSYSPF10200
EAN 3606485126692
Description
Pannelli frontali e posteriori dello zoccolo per armadi elettrici PanelSeT, PanelSeT e Prismaset. Il prodotto è realizzato in lamiera d'acciaio piegata. È adatto per contenitori con larghezza nominale di 1000 mm e altezza di 200 mm. Il set contiene 4 angoli con le sue coperture, 2 pannelli frontali, 2 pannelli posteriori e gli elementi di fissaggio. Il colore è grigio RAL7022. Il grado di protezione in ingresso è IP30 (zoccolo completo) mentre la protezione meccanica è IK10. Il carico permanente ammissibile è 1300 kg. La protezione anticorrosione è assicurata da un rivestimento in polvere epossi-poliestere.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockelvorder-/rückseite |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | 1300kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 1000mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | -mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 1000mm |
| Höhe | 200mm |
| Tiefe | 1000mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPF10200 |
|---|---|
| EAN | 3606485126692 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 10.42 kg |
| Weight (Package) | 10.9 kg |
Designations
Adjustment plate Base Base / base element (cabinet) Base cover Base for control cabinet Base for floor distribution cabinet Base/base element (cabinet) Cabinet accessories Cabinet accessory Cabinet base Cabinet base Cabinet base/base element Cabinet cover Cabinet cover Cabinet viewing cover Cable cover Cable management base Cable management frame Cable management space Complete base Control cabinet viewing cover Cover Cover set Decorative cover End plate Exhaust fan cover Exhaust fan cover set Fan cover Fan cover set Intermediate base covers Intermediate cover Leveling base Mobile base Modular base Mounting fixing kit Side cover Side edge Side part Standard base Swing frame cover Swing frame cover Ventilation base Viewing cover
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















