€50.31
% €51.05 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026713 P/N: NSYSPF10100 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSPF10100 PanelSeT SF/SM Zubehör Sockel-Frontteile, 100x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM base-front parts, 100x1000mm
Schneider Electric NSYSPF10100
EAN 3606485126586
Description
Painéis de plinto frontal e traseiro simples para quadros elétricos PanelSeT, Spacial e PrismaSeT. O produto é feito de folha de aço dobrada. É adequado para armários com uma largura nominal de 1000mm, tendo 100mm de altura. O conjunto contém 4 cantos com as respetivas coberturas, 1 painel frontal, 1 painel traseiro e os elementos de fixação. A cor é cinzento RAL7022. A entrada conta com o índice de proteção IP30 (plinto completo) e a classificação de proteção mecânica é IK10. A carga permanente admissível é de 1300kg. A proteção anticorrosão é assegurada por um revestimento em epóxi-poliéster em pó. Este produto é classificado como Green Premium, devido à utilização mínima de substâncias perigosas.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockelvorder-/rückseite |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | 1300kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 1000mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | -mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | 1 |
| Geeignet für Außenaufstellung | |
| Breite | 1000mm |
| Höhe | 100mm |
| Tiefe | 400mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSPF10100 |
|---|---|
| EAN | 3606485126586 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 5.8 kg |
| Weight (Package) | 5.8 kg |
Designations
Base Base / base element (control cabinet) Base for control cabinet Base for floor distributor Base intermediate trims Base trim Base/base element (control cabinet) Blind Cabinet base Cabinet base/base element Cabinet trim Cable cover Cable management base Cable management frame Cable management space Compensation plate Complete base Control cabinet accessories Control cabinet accessory Control cabinet base Control cabinet cover Control cabinet facade Control cabinet trim Decorative trim End plate Exhaust fan cover Exhaust fan cover set Facade cover Facade for control cabinet Intake fan cover Intake fan cover set Intermediate trim Leveling base Mobile base Mounting set Row base Side edge Side panel Side trim Standard base Swing frame cover Swing frame trim Trim set Ventilation base
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















