€115.52
% €117.22 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026653 P/N: NSYSMEC85 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSMEC85 PanelSeT SM-Kabeleinführungsplatte, einteilig, 800x500mm"
Schneider Electric Spacial SM Cable Entry Plate, one-piece, 800x500mm
Schneider Electric NSYSMEC85
EAN 3606480146510
Description
Piastra pressacavi multiuso per armadi PanelSeT SM Il prodotto è in acciaio La larghezza nominale è 800 mm L'altezza è di 20 mm La profondità nominale è 500 mm e la profondità reale è 550 mm Piastra pressacavi per coprire l'apertura della base Il set contiene gli elementi di fissaggio e 1 piastra La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte superiore e inferiore La protezione anticorrosione è assicurata da un rivestimento in polvere epossi-poliestere "ERROR:#REF!"
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 20mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSMEC85 |
|---|---|
| EAN | 3606480146510 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 2.11 kg |
| Weight (Package) | 2.11 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/switchgear Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Membrane flange Meter cabinet flange PG segment flange plate Plate Spigot flange Spigot strip Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















