€90.54
% €91.87 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026650 P/N: NSYSMEC83 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSMEC83 PanelSeT SM-Kabeleinführungsplatte, einteilig, 800x300mm"
Schneider Electric Spacial SM cable entry plate, single piece, 800x300mm
Schneider Electric NSYSMEC83
EAN 3606480146497
Description
PanelSeT SM-Kabeleinführungsplatte, einteilig, 800x300mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 20mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSMEC83 |
|---|---|
| EAN | 3606480146497 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.17 kg |
| Weight (Package) | 1.17 kg |
Designations
Attachment flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Cable gland flange for small enclosures Cable gland flange for small enclosures/switch cabinet Closing flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Flange Flange insert Flange plate Flange plate for switch cabinet Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Gland plate Gland plate for small enclosures Meter cabinet flange Nipple flange Nipple strip PG-segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















