€28.15
% €28.56 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026645 P/N: NSYSMEB Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSMEB PanelSeT SM-M12-Kranösen, Gussstahl, verzinkt, Verpackungseinheit: 4 Stück"
Schneider Electric Spacial SM-M12-Eyebolts, Cast Steel, Galvanized, Pack of 4
Schneider Electric NSYSMEB
EAN 3606480146596
Description
Jeu d'anneaux de levage à visser avec filetage ISO M12 pour enveloppes PanelSeT SF / SFM. (H) 61,5 mm x (L) 54 mm x (P) 26 mm. Montage au dessus de l'armoire. Charge permanente admissible 1360 kg élingage à 60 °. Acier moulé, finition de surface galvanisée. Jeu de 4 écrous de fixation et 4 anneaux.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Transportöse |
|---|---|
| Breite | 54mm |
| Höhe | 61.5mm |
| Tiefe | 26mm |
| Tragfähigkeit | 340kg |
| Werkstoff | Metall |
| Farbe | sonstige |
| RAL-Nummer |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSMEB |
|---|---|
| EAN | 3606480146596 |
| ETIM | EC002621 |
| ECLASS | eClass_10_ACN629011 |
| Weight | 1.06 kg |
| Weight (Package) | 1.06 kg |
Designations
Lifting eye Transport bracket Transport component (switchgear) Transport roller
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















