€39.46
% €40.04 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026638 P/N: NSYSMBCE8 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSMBCE8 2 PanelSeT SM-Bürstendichtungen für Kabeleinführungen, 34mm, 800-mm-Schrank"
Schneider Electric 2 Spacial SM brush seals for cable entries, 34mm, 800mm cabinet
Schneider Electric NSYSMBCE8
EAN 3606480146572
Description
Accessoire de gestion des câbles. Support de plaque passe-câbles standard. Compatible boîtier compact SM. Pour cellule de 800 mm. Mode de fixation encliquetée. 2 joints inclus.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Bürste |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 700mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSMBCE8 |
|---|---|
| EAN | 3606480146572 |
| ETIM | EC000211 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.42 kg |
| Weight (Package) | 0.42 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber through flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/switchgear cabinet Introduction plate Introduction plate for small enclosures Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switchgear cabinet flange plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















