€55.35
% €56.17 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026636 P/N: NSYSMBCE10 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSMBCE10 2 PanelSeT SM-Bürstendichtungen für Kabeleinführungen, 34mm, 1000-mm-Schrank"
Schneider Electric 2 Spacial SM brush seals for cable entries, 34mm, 1000-mm cabinet
Schneider Electric NSYSMBCE10
EAN 3606480146589
Description
Spasial serien består av stål Bokser typeS44,S57,S24 og SDB , Veggmonterte skap type S3D Veggmonterte S3X og S3Dxex skap, Gul vmonterte skap type SF,SM,SMX og SFX Kontrollpulter type SD, SDFog SDX , X i slutten betyr rustfrieskap. Alle bokser og skap er lakkert i farge RAL7035 som standard.Bokser og skap i IP grad : IP55 eller IP66. Godkjent etter Bureau Veritas, UL og Germ anischer LLoyd . Gulvskap Type SM, leveres ferdig sammensatt, mens type SF leveres som kit eller i deler.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Bürste |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 900mm |
| Höhe | 35mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSMBCE10 |
|---|---|
| EAN | 3606480146589 |
| ETIM | EC000211 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.58 kg |
| Weight (Package) | 0.58 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small housing flange Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Introduction flange for small housing Introduction flange for small housing/switch cabinet Introduction plate Introduction plate for small housing Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















