€51.72
% €52.48 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026519 P/N: NSYSIMP16 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSIMP16 PanelSeT SF-Zwischenplatte, 1600mm"
Schneider Electric Spacial SF Intermediate Plate, 1600mm
Schneider Electric NSYSIMP16
EAN 3606485131993
Description
Piastra di montaggio intermedia per quadro elettrico SFN con altezza nominale di 1600 mm. È un accessorio polifunzionale per il montaggio di altri componenti. Fornisce una superficie di montaggio continua posizionandola tra due armadi quando accoppiati. È regolabile in profondità con un passo di 25 mm. È realizzato in acciaio zincato. Set di 1.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 1600mm |
|---|---|
| Breite | 98mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSIMP16 |
|---|---|
| EAN | 3606485131993 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 3.28 kg |
| Weight (Package) | 3.28 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Insulating Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate Assembly Mounting Plate for Distribution Enclosure Plastic Mounting Plate Sheet Steel Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















