€28.38
% €28.80 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810026200 P/N: NSYSDP6M Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYSDP6M PanelSeT SF/SM-Schaltplantasche aus Stahlblech, 600-mm-Schrank"
Schneider Electric Spacial SF/SM steel sheet switchboard document pocket for 600 mm cabinet
Schneider Electric NSYSDP6M
EAN 3606485131429
Description
Largeur de 600 mm. Réglable en hauteur, pas de 25 mm pour la porte. Montage sur cadre de renfort de porte. Finition de surface peinte en acier. Support de montage direct.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Schaltplantasche |
|---|---|
| Werkstoff | Metall |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 600mm |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Transparent | |
| Befestigung selbstklebend | |
| Höhe | 282mm |
| Breite | 600mm |
| Tiefe | 65mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYSDP6M |
|---|---|
| EAN | 3606485131429 |
| ETIM | EC000317 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ACN639012 |
| Weight | 1.52 kg |
| Weight (Package) | 1.52 kg |
Designations
Accessory for switchboard Circuit diagram compartment Circuit diagram desk Circuit diagram holder Control cabinet document holder Document pocket Drawing pocket Switchboard accessory Switchboard bag Switchboard pocket Switchboard pocket/holder Switchboard pocket/holder (control cabinet)
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















