€26.09
% €26.48 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810025764 P/N: NSYRBL216296M Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYRBL216296M Erdungsschienen 2x16+29x6mm2 Zusammensetzung: 10 Stück"
Schneider Electric Grounding rails 2x16+29x6mm2 Composition: 10 pieces
Schneider Electric NSYRBL216296M
EAN 3606480184000
Description
Erdungsschienen 2x16+29x6mm2 Zusammensetzung: 10 Stück.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Anschlüsse | 31 |
|---|---|
| Bemessungsstrom | -A |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberfläche der Kontaktschiene | |
| Schienenlänge | 206.5mm |
| Schienenbreite | 6.5mm |
| Schienenstärke | -mm |
| Abstand zur Montageplatte | -mm |
| Montageart | Direktmontage |
| Montage horizontal | 1 |
| Montage vertikal | 1 |
| Isolierter Einbau | 1 |
| Max. Anziehdrehmoment | -Nm |
| Anschlussmaß Anschlussvorrichtung | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYRBL216296M |
|---|---|
| EAN | 3606480184000 |
| ETIM | EC000329 |
| SCIP | 5745f758-38d8-4667-961e-c7a31bb46dda |
| ECLASS | eClass_10_ACO373011 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.09 kg |
Designations
EMC shielding rail control cabinet grounding rail equipotential bonding bar grounding material grounding rail grounding rail for distributor grounding strip rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















