€9.90
% €10.04 (1.39% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810025763 P/N: NSYRBL216146M Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYRBL216146M Erdungsband 2x16+14x6mm2. Zusammensetzung: 10 Einh."
Schneider Electric Grounding Strip 2x16+14x6mm2. Composition: 10 Units
Schneider Electric NSYRBL216146M
EAN 3606480183997
Description
Erdungsband 2x16+14x6mm2. Zusammensetzung: 10 Einh.Erdungsband 2x16+14x6mm2. Zusammensetzung: 10 Einh.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Anschlüsse | 16 |
|---|---|
| Bemessungsstrom | -A |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberfläche der Kontaktschiene | |
| Schienenlänge | 116mm |
| Schienenbreite | 6.5mm |
| Schienenstärke | -mm |
| Abstand zur Montageplatte | -mm |
| Montageart | Direktmontage |
| Montage horizontal | 1 |
| Montage vertikal | 1 |
| Isolierter Einbau | 1 |
| Max. Anziehdrehmoment | -Nm |
| Anschlussmaß Anschlussvorrichtung | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYRBL216146M |
|---|---|
| EAN | 3606480183997 |
| ETIM | EC000329 |
| SCIP | 5745f758-38d8-4667-961e-c7a31bb46dda |
| ECLASS | eClass_10_ACO373011 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (Package) | 0.05 kg |
Designations
EMC shielding rail control cabinet grounding rail equipotential bonding bar grounding bar grounding material grounding rail grounding rail for distributors rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















