€157.15
% €159.46 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025751 P/N: NSYPTDS3 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPTDS3 PanelSeT, Antrieb f. bünd. Montage, Altivar Prozess Größe S3, IP55"
Schneider Electric Spacial, Drive for flush mounting, Altivar Process Size S3, IP55
Schneider Electric NSYPTDS3
EAN 3606485433226
Description
Kit di montaggio a incasso per variatori di velocità nei quadri elettrici PanelSeT SFN e PanelSeT SM e S3D. Ha un'altezza e una larghezza nominale rispettivamente di 555 e 295 mm. Questo kit di installazione consente un'installazione rapida ed efficiente isolando al tempo stesso la parte calda. Ha un grado di protezione IP55 grazie alla guarnizione in poliuretano. La continuità della messa a terra è garantita dal serraggio dei dadi M6 abbinati a rondelle dei perni. È realizzato in acciaio con finitura a polvere di poliestere epossidico in colore grigio RAL 7035.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 555mm |
|---|---|
| Breite | 295mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | pulverbeschichtet |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPTDS3 |
|---|---|
| EAN | 3606485433226 |
| ETIM | EC000213 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 2.45 kg |
| Weight (Package) | 2.45 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distributor housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















