€143.07
% €145.18 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025750 P/N: NSYPTDS2 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPTDS2 PanelSeT, Antrieb f. bünd. Montage, Altivar Prozess Größe S2, IP55"
Schneider Electric Spacial, Drive for flush mounting, Altivar Process Size S2, IP55
Schneider Electric NSYPTDS2
EAN 3606485433219
Description
Kit di montaggio a incasso per variatori di velocità nei quadri elettrici PanelSeT SFN e PanelSeT SM e S3D. Ha un'altezza e una larghezza nominale rispettivamente di 420 e 265 mm. Questo kit di installazione consente un'installazione rapida ed efficiente isolando al tempo stesso la parte calda. Ha un grado di protezione IP55 grazie alla guarnizione in poliuretano. La continuità della messa a terra è garantita dal serraggio dei dadi M6 abbinati a rondelle dei perni. È realizzato in acciaio con finitura a polvere di poliestere epossidico in colore grigio RAL 7035.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 420mm |
|---|---|
| Breite | 265mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | pulverbeschichtet |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPTDS2 |
|---|---|
| EAN | 3606485433219 |
| ETIM | EC000213 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 1.92 kg |
| Weight (Package) | 1.92 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Assembly group mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distributor housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















