€147.18
% €149.35 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810025738 P/N: NSYPPC76HD Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPPC76HD Hochleistungskabeleinführungsplatte aus Alu,f Freiluftaufstellung,B 750 T 620"
Schneider Electric High-performance cable entry plate made of aluminum, for outdoor installation, W 750 T 620
Schneider Electric NSYPPC76HD
EAN 3606480681059
Description
Multifunctionele volle aluminium outdoor zware toepassing kabeldoorvoerplaat voor Thalassa PHD kasten Het product is gemaakt van aluminium De plaat is 3mm dik De nominale breedte is 750mm en de echte breedte is 760mm De hoogte is 15mm De nominale diepte is 620mm De set bevat bevestigingselementen, 1 plaat en afzonderlijke pakking De kabelwartelplaat moet worden gemonteerd op de onderzijde van de kast De bescherming tegen corrosie wordt gewaarborgd door een geborstelde afwerkingscoating
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | |
| Breite | 760mm |
| Höhe | 15mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Aluminium |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPPC76HD |
|---|---|
| EAN | 3606480681059 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | b8d0fb33-5e43-4121-80bd-e0d068ed5eda |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 2.11 kg |
| Weight (Package) | 2.11 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosure Entry flange for small enclosure/switch cabinet Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange insert Flange plate Flange plate for switch cabinet Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















