€104.14
% €105.67 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810025736 P/N: NSYPPC56HD Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPPC56HD Hochleistungskabeleinführungsplatte aus Alu,f Freiluftaufstellung,B 500 T 620"
Schneider Electric High-performance cable entry plate made of aluminum, for outdoor installation, W 500 D 620
Schneider Electric NSYPPC56HD
EAN 3606480681035
Description
Multifunctionele volle aluminium outdoor zware toepassing kabeldoorvoerplaat voor Thalassa PHD kasten Het product is gemaakt van aluminium De plaat is 3mm dik De nominale breedte is 500mm De hoogte is 15mm De nominale diepte is 620mm en de echte diepte is 510mm De set bevat bevestigingselementen, 1 plaat en pakking De kabelwartelplaat moet worden gemonteerd op de onderzijde van de kast De bescherming tegen corrosie wordt gewaarborgd door een geborstelde afwerkingscoating
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | |
| Breite | 500mm |
| Höhe | 15mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Aluminium |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPPC56HD |
|---|---|
| EAN | 3606480681035 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | b8d0fb33-5e43-4121-80bd-e0d068ed5eda |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 5 kg |
| Weight (Package) | 5 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry flange for small enclosures Cable entry flange for small enclosures/control cabinet Cable entry plate Cable gland plate Closure flange Control cabinet flange plate Control cabinet flange plate Empty small enclosure flange Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















