€92.53
% €93.89 (1.45% saved)
Available, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810025735 P/N: NSYPPC54HD Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPPC54HD High-performance cable entry plate made of aluminum, for outdoor installation, W 500 T 420"
Schneider Electric High-performance cable entry plate made of aluminum, for outdoor installation, W 500 T 420
Schneider Electric NSYPPC54HD
EAN 3606480681028
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | |
| Breite | 500mm |
| Höhe | 15mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Aluminium |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPPC54HD |
|---|---|
| EAN | 3606480681028 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.81 kg |
| Weight (packaged) | 0.81 kg |
Designations
Cable duct entry plate Cable entry Cable entry flange Cable entry flange for small enclosures Cable entry flange for small enclosures/switch cabinet Cable entry plate Cable entry plate for small enclosures Cable flange plate Closing flange Flange Flange insert Membrane flange Metering cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Small enclosure flange empty Sponge rubber flange Sponge rubber through flange Switch cabinet flange plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















