€52.95
% €53.73 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025699 P/N: NSYPMM5472 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMM5472 Metallmontageplatte für PLS-Gehäuse 54x72cm"
Schneider Electric Metal mounting plate for PLS enclosure 54x72cm
Schneider Electric NSYPMM5472
EAN 3606480189456
Description
Piastra di montaggio in metallo PanelSeT PLS. Per scatole H è 540 x L è 720 mm. Applicazioni multifunzione. Posizione di montaggio sugli inserti posteriori (fissaggio a vite M6). Piastra di montaggio piena. 150 Kg di carico permanente ammissibile. Acciaio zincato. Grigio RAL 7035.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 540mm |
|---|---|
| Breite | 720mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | sonstige |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMM5472 |
|---|---|
| EAN | 3606480189456 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 5.32 kg |
| Weight (Package) | 5.32 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution enclosure Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















