€36.00
% €36.53 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025698 P/N: NSYPMM5454 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMM5454 Metallmontageplatte für PLS-Gehäuse 54x54cm"
Schneider Electric Metal mounting plate for PLS housing 54x54cm
Schneider Electric NSYPMM5454
EAN 3606480189449
Description
Piastra di montaggio in metallo PanelSeT PLS. Per scatole A 540 x L 540 mm. Applicazioni multifunzione. Posizione di montaggio sugli inserti posteriori (fissaggio a vite M6). Piastra di montaggio piena. 150 Kg di carico permanente ammissibile. Acciaio zincato.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 540mm |
|---|---|
| Breite | 540mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | pulverbeschichtet |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMM5454 |
|---|---|
| EAN | 3606480189449 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 4.01 kg |
| Weight (Package) | 4.01 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















