€33.95
% €34.45 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025696 P/N: NSYPMM3672 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMM3672 Metallmontageplatte für PLS-Gehäuse 36x72cm"
Schneider Electric Metal Mounting Plate for PLS Enclosure 36x72cm
Schneider Electric NSYPMM3672
EAN 3606480189432
Description
Piastra di montaggio in metallo PanelSeT PLS. Per scatole H 360 x L 720 mm. Applicazioni multifunzione. Posizione di montaggio sugli inserti posteriori (fissaggio a vite M6). Piastra di montaggio piena. 150 Kg di carico permanente ammissibile. Acciaio zincato.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 360mm |
|---|---|
| Breite | 720mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | pulverbeschichtet |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMM3672 |
|---|---|
| EAN | 3606480189432 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 3.38 kg |
| Weight (Package) | 3.38 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Insulating Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate Assembly Mounting Plate for Enclosure Plastic Mounting Plate Sheet Steel Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















