€9.87
% €10.02 (1.5% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025691 P/N: NSYPMM2727 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMM2727 Metallmontageplatte für PLS-Gehäuse 27x27cm"
Schneider Electric Metal Mounting Plate for PLS Enclosure 27x27cm
Schneider Electric NSYPMM2727
EAN 3606480189388
Description
PanelSeT PLS Metall-Montageplatte. Für Kartons H270 x B270 mm. Vielseitige Anwendung. Montageort an den hinteren Einsätzen (Befestigung mit Schraube Typ M6). Glatte Montageplatte. 150 Kg permanente zulässige Last. Verzinkter Stahl. Grau RAL 7035.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 270mm |
|---|---|
| Breite | 270mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | pulverbeschichtet |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMM2727 |
|---|---|
| EAN | 3606480189388 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 0.82 kg |
| Weight (Package) | 0.82 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Insulating Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate for Distribution Housing Mounting Plates Assembly Plastic Mounting Plate Sheet Steel Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















