€34.89
% €35.40 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025651 P/N: NSYPMA5472G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMA5472G Isolierende Montageplatte aus Polyester für PLS-Gehäuse 54x72 cm"
Schneider Electric Insulating polyester mounting plate for PLS enclosure 54x72 cm
Schneider Electric NSYPMA5472G
EAN 3606485405414
Description
PanelSeT PLS isolierende Bakelit-Montageplatte. Für Boxen H 540 x B 720 mm. Mehrzweck-Anwendung. Befestigungsart auf rückseitigen Einsätzen (Befestigung mit Schraube Typ M6). Isolierende Montageplatte. 150 Kg zulässige Dauerbelastung. Bakelit. Schwarz RAL 9005.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 500mm |
|---|---|
| Breite | 680mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMA5472G |
|---|---|
| EAN | 3606485405414 |
| ETIM | EC000213 |
| SCIP | a18cb304-12b9-4d34-8ea6-7f2f757726a8 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 2.43 kg |
| Weight (Package) | 2.43 kg |
Designations
Aluminium mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution enclosure Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















