€33.95
% €34.45 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025650 P/N: NSYPMA5454G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMA5454G Isolierende Montageplatte aus Polyester für PLS-Gehäuse 54x54 cm"
Schneider Electric Insulating Polyester Mounting Plate for PLS Enclosure 54x54 cm
Schneider Electric NSYPMA5454G
EAN 3606485405407
Description
PanelSeT PLS isolierende Bakelit-Montageplatte. Für Kästen H 540 x B 540 mm. Mehrzweck-Anwendung. Befestigungsart auf rückseitigen Einsätzen (Befestigung mit Schraube Typ M6). Isolierende Montageplatte. 150 Kg zulässige Dauerbelastung. Bakelit. Schwarz RAL 9005.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 500mm |
|---|---|
| Breite | 500mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMA5454G |
|---|---|
| EAN | 3606485405407 |
| ETIM | EC000213 |
| SCIP | a18cb304-12b9-4d34-8ea6-7f2f757726a8 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 1.78 kg |
| Weight (Package) | 1.78 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Insulating-Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate Assembly Mounting Plate for Distribution Enclosures Plastic Mounting Plate Sheet Steel Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















