€13.96
% €14.16 (1.41% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025646 P/N: NSYPMA2754G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMA2754G Isolierende Montageplatte aus Polyester für PLS-Gehäuse 27x54 cm"
Schneider Electric Insulating polyester mounting plate for PLS enclosure 27x54 cm
Schneider Electric NSYPMA2754G
EAN 3606485405360
Description
PanelSeT PLS isolierende Bakelit-Montageplatte. Für Dosen H 270 x B 540 mm. Mehrzweck-Anwendung. Befestigungsart auf rückseitigen Einsätzen (Befestigung mit Schraube Typ M6). Isolierende Montageplatte. 150 Kg zulässige Dauerbelastung. Bakelit. Schwarz RAL 9005.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 230mm |
|---|---|
| Breite | 500mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMA2754G |
|---|---|
| EAN | 3606485405360 |
| ETIM | EC000213 |
| SCIP | a18cb304-12b9-4d34-8ea6-7f2f757726a8 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 0.65 kg |
| Weight (Package) | 0.65 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution enclosure Mounting plates assembly Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















