€10.40
% €10.56 (1.52% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025645 P/N: NSYPMA2736G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMA2736G Isolierende Montageplatte aus Polyester für PLS-Gehäuse 27x36 cm"
Schneider Electric Insulating mounting plate made of polyester for PLS enclosures 27x36 cm
Schneider Electric NSYPMA2736G
EAN 3606480801112
Description
PanelSeT PLS isolierende Bakelit-Montageplatte. Für Kästen H 270 x B 360 mm. Mehrzweck-Anwendung. Befestigungsart auf rückseitigen Einsätzen (Befestigung mit Schraube Typ M6). Isolierende Montageplatte. 150 Kg zulässige Dauerbelastung. Bakelit. Schwarz RAL 9005.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 320mm |
|---|---|
| Breite | 230mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMA2736G |
|---|---|
| EAN | 3606480801112 |
| ETIM | EC000213 |
| SCIP | a18cb304-12b9-4d34-8ea6-7f2f757726a8 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 0.4 kg |
| Weight (Package) | 0.4 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Distribution enclosure mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Plastic mounting plate Steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















