€6.58
% €6.68 (1.5% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025643 P/N: NSYPMA1827G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYPMA1827G Isolierende Montageplatte aus Polyester für PLS-Gehäuse 18x27 cm"
Schneider Electric Insulating Polyester Mounting Plate for PLS Enclosure 18x27 cm
Schneider Electric NSYPMA1827G
EAN 3606485405339
Description
PanelSeT PLS isolierende Bakelit-Montageplatte. Für Boxen H 180 x B 270 mm. Mehrzweck-Anwendung. Befestigungsart auf rückseitigen Einsätzen (Befestigung mit Schraube Typ M6). Isolierende Montageplatte. 150 Kg zulässige Dauerbelastung. Bakelit. Schwarz RAL 9005.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 230mm |
|---|---|
| Breite | 140mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYPMA1827G |
|---|---|
| EAN | 3606485405339 |
| ETIM | EC000213 |
| SCIP | a18cb304-12b9-4d34-8ea6-7f2f757726a8 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 0.19 kg |
| Weight (Package) | 0.19 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Insulating Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate Assembly Mounting Plate for Enclosure Plastic Mounting Plate Steel Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















