€143.66
% €145.78 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025068 P/N: NSYMP226 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP226 PanelSeT SF-Montageplatte, 2200x600mm"
Schneider Electric Spacial SF mounting plate, 2200x600mm
Schneider Electric NSYMP226
EAN 3606485126951
Description
PanelSeT SF/SM Standard-Montageplatte. 2200 x 600 mm. Ausgestattet mit einer umlaufenden Verstärkungsrippe. Permanente zulässige Last 500 kg Zwischenposition, 600 kg an der Rückseite. Verzinktes Stahlblech. 24 Montageplatte, 2 Gleitschuhe inkl. 22 Montageplatte und 2 Führungsschuhe, mit Befestigungswinkeln.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 2200mm |
|---|---|
| Breite | 600mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP226 |
|---|---|
| EAN | 3606485126951 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 24.7 kg |
| Weight (Package) | 24.7 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution housing Mounting plates assembly Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















