€223.41
% €226.70 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025067 P/N: NSYMP2212 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP2212 PanelSeT SF-Montageplatte, 2200x1200mm"
Schneider Electric Spacial SF Mounting Plate, 2200x1200mm
Schneider Electric NSYMP2212
EAN 3606485126982
Description
Räumliche SF/SM-Montageplatte. H2200 x B1200 mm. Tiefe 27 mm. Universelles Montagezubehör. Befestigungsmodus durch Klammern. Permanente zulässige Last 500 kg Zwischenposition, 600 kg auf dem Rücken. Verzinkter Stahl. 1 Montageplatte, 2 Gleitschuhe inkl.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 2200mm |
|---|---|
| Breite | 1200mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP2212 |
|---|---|
| EAN | 3606485126982 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 46.2 kg |
| Weight (Package) | 46.2 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution enclosure Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















