€322.50
% €327.25 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025061 P/N: NSYMP2016 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP2016 PanelSeT SF/SM-Montageplatte, 2000x1600mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM mounting plate, 2000x1600mm
Schneider Electric NSYMP2016
EAN 3606485126937
Description
Questa piastra di montaggio è adatta per gli armadi elettrici a pavimento PanelSeT SFN e PanelSeT. Può essere installato in armadi con altezza e profondità nominali rispettivamente di 2000 e 1600 mm. È realizzato in acciaio zincato. Può essere regolato in profondità con un passo di 25 mm. La piastra di montaggio è fornita con rotelle in plastica per facilitare l'installazione. 2 scarpe scorrevoli incluse.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 2000mm |
|---|---|
| Breite | 1600mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP2016 |
|---|---|
| EAN | 3606485126937 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 72 kg |
| Weight (Package) | 72 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution enclosure Mounting plates assembly Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















