€152.34
% €154.58 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025059 P/N: NSYMP2010 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP2010 PanelSeT SF/SM-Montageplatte, 2000x1000mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Mounting Plate, 2000x1000mm
Schneider Electric NSYMP2010
EAN 3606485126913
Description
Questa piastra di montaggio è adatta per gli armadi elettrici a pavimento PanelSeT SFN e PanelSeT. Può essere installato in armadi con altezza e profondità nominali rispettivamente di 2000 e 1000 mm. È realizzato in acciaio zincato. Può essere regolato in profondità con un passo di 25 mm. La piastra di montaggio è fornita con rotelle in plastica per facilitare l'installazione. 1 piastra di montaggio, 2 scarpe scorrevoli incl.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 2000mm |
|---|---|
| Breite | 1000mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP2010 |
|---|---|
| EAN | 3606485126913 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 39 kg |
| Weight (Package) | 39 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















