€112.23
% €113.88 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025055 P/N: NSYMP186 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP186 PanelSeT SF/SM-Montageplatte, 1800x600mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Mounting Plate, 1800x600mm
Schneider Electric NSYMP186
EAN 3606485126838
Description
Questa piastra di montaggio è adatta per gli armadi elettrici a pavimento PanelSeT SFN e PanelSeT. Può essere installato in armadi con altezza e profondità nominali rispettivamente di 1800 e 600 mm. È realizzato in acciaio zincato. Può essere regolato in profondità con un passo di 25 mm. La piastra di montaggio è fornita con rotelle in plastica per facilitare l'installazione. 1 piastra di montaggio, 2 scarpe scorrevoli incl.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 1800mm |
|---|---|
| Breite | 600mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP186 |
|---|---|
| EAN | 3606485126838 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 20 kg |
| Weight (Package) | 20 kg |
Designations
Aluminium mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















