€316.64
% €321.30 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025054 P/N: NSYMP1816 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP1816 PanelSeT SM-Montageplatte, 1800x1600mm"
Schneider Electric Spacial SM mounting plate, 1800x1600mm
Schneider Electric NSYMP1816
EAN 3606485130729
Description
Piastra di montaggio galvanizzata PanelSeT SF/SM. 1799 x 1600 mm Il carico massimo è di 600 kg se posizionato nella parte posteriore, 500 kg se in posizione intermedia dell'armadio. Dotato di una costola di rinforzo perimetrale. Acciaio zincato. 2 scarpe scorrevoli incluse.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 1800mm |
|---|---|
| Breite | 1600mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP1816 |
|---|---|
| EAN | 3606485130729 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 61.3 kg |
| Weight (Package) | 61.3 kg |
Designations
Aluminium mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution enclosure Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















