€175.33
% €177.91 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025053 P/N: NSYMP1812 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP1812 PanelSeT SF/SM-Montageplatte, 1800x1200mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Mounting Plate, 1800x1200mm
Schneider Electric NSYMP1812
EAN 3606485126869
Description
Questa piastra di montaggio è adatta per gli armadi elettrici a pavimento PanelSeT SFN e PanelSeT. Può essere installato in armadi con altezza e profondità nominali rispettivamente di 1800 e 1200 mm. È realizzato in acciaio zincato. Può essere regolato in profondità con un passo di 25 mm. La piastra di montaggio è fornita con rotelle in plastica per facilitare l'installazione. Carico permanente ammissibile: 500 kg posizione intermedia, 600 kg sul retro. Acciaio zincato. 1 piastra di montaggio, 2 scarpe scorrevoli incl.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 1800mm |
|---|---|
| Breite | 1200mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP1812 |
|---|---|
| EAN | 3606485126869 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 49 kg |
| Weight (Package) | 49 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution housing Mounting plates assembly Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















