€121.38
% €123.17 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025048 P/N: NSYMP166 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP166 PanelSeT SF/SM-Montageplatte, 1600x600mm"
Schneider Electric Spacial SF/SM Mounting Plate, 1600x600mm
Schneider Electric NSYMP166
EAN 3606485126807
Description
Cette plaque de montage convient aux armoires électriques au sol PanelSeT SFN et PanelSeT. Il peut être installé dans des armoires d'une hauteur et d'une profondeur de 1600 et 600 mm respectivement. Il est en acier galvanisé. Il peut être réglé en profondeur avec un pas de 25 mm. La plaque de montage est fournie avec des patins en plastique pour faciliter l'installation.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 1600mm |
|---|---|
| Breite | 600mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP166 |
|---|---|
| EAN | 3606485126807 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 17.8 kg |
| Weight (Package) | 17.8 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate for distribution enclosures Mounting plates assembly Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















