€189.98
% €192.78 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025047 P/N: NSYMP1612 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP1612 PanelSeT SM-Montageplatte, 1600x1200mm"
Schneider Electric Spacial SM mounting plate, 1600x1200mm
Schneider Electric NSYMP1612
EAN 3606485130712
Description
Pour armoire 1 600 x 1 200 mm. Tôle d'acier galvanisée. Équipé d'une nervure de renfort périmétrique. Mode de fixation par supports de fixation. La charge admissible permanente est de 500 kg en position intermédiaire, 600 kg à l'arrière.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 1600mm |
|---|---|
| Breite | 1200mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP1612 |
|---|---|
| EAN | 3606485130712 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 44 kg |
| Weight (Package) | 44 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution enclosure Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















