€161.84
% €164.22 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025046 P/N: NSYMP1610 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMP1610 PanelSeT SM-Montageplatte, 1600x1000mm"
Schneider Electric Spacial SM Mounting Plate, 1600x1000mm
Schneider Electric NSYMP1610
EAN 3606485130705
Description
Spacial SF / SM - Montageplaat. De hoogte is 1600 x de breedte is 1000 mm. Diepte: 27 mm. Multifunctioneel montagetoebehoren. Bevestigingsmodus met beugels. De permanente toelaatbare belasting is 500 kg tussenstand, 600 kg achteraan. Gegalvaniseerd staal. 1 montageplaat, 2 schuifschoenen incl.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 1600mm |
|---|---|
| Breite | 1000mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMP1610 |
|---|---|
| EAN | 3606485130705 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 31.8 kg |
| Weight (Package) | 31.8 kg |
Designations
Aluminum Mounting Plate Insulating Material Mounting Plate Mounting Plate Mounting Plate Assembly Mounting Plate for Distribution Enclosure Plastic Mounting Plate Sheet Steel Mounting Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















