€18.47
% €18.74 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025031 P/N: NSYMM66 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMM66 Einfache Montageplatte H600xB600mm aus verzinktem Stahl"
Schneider Electric Simple mounting plate H600xB600mm made of galvanized steel
Schneider Electric NSYMM66
EAN 3606480183409
Description
Ce châssis convient aux coffrets PanelSet CRN, S3D, S3X, PLM. Cet accessoire de montage est polyvalent. L'emplacement de montage se fait sur glissière ou directement sur goujons arrière (vis M8). La charge admissible est de 135kg. Il est en acier galvanisé.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 550mm |
|---|---|
| Breite | 550mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMM66 |
|---|---|
| EAN | 3606480183409 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 4.45 kg |
| Weight (Package) | 4.45 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















