€11.43
% €11.60 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025029 P/N: NSYMM64 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMM64 Einfache Montageplatte H600xB400mm aus verzinktem Stahl"
Schneider Electric Simple Mounting Plate H600xB400mm made of galvanized steel
Schneider Electric NSYMM64
EAN 3606480183386
Description
Châssis plein, platine de montage pour enveloppes PanelSeT CRN, S3D, S3X, PLM. Pour les boîtiers, (H) 600 mm x (L) 400 mm. Accessoire de montage polyvalent. Emplacement pour le montage de la glissière ou fixation directe sur des entretoises (vis M8). Charge admissible de 90 kg. Acier galvanisé. Lot de 1 pièce. Dimensions réversibles, ce produit peut être installé dans des coffrets avec des dimensions inversées.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 350mm |
|---|---|
| Breite | 550mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMM64 |
|---|---|
| EAN | 3606480183386 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 2.8 kg |
| Weight (Package) | 2.8 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution enclosures Plastic mounting plate Steel sheet mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















