€13.49
% €13.69 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025028 P/N: NSYMM55 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMM55 Einfache Montageplatte H500xB500mm aus verzinktem Stahl"
Schneider Electric Simple mounting plate H500xB500mm made of galvanized steel
Schneider Electric NSYMM55
EAN 3606480183379
Description
Plaque de montage pleine pour PanelSeT CRN, S3D, S3X, PLM. Pour les armoires H = 500 x L = 500 mm. Accessoire de montage polyvalent. Emplacement de montage sur glissière ou fixation directe sur goujons arrière (vis M8). Charge admissible de 90 kg. Acier galvanisé. Lot de 1.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 450mm |
|---|---|
| Breite | 450mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMM55 |
|---|---|
| EAN | 3606480183379 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 3 kg |
| Weight (Package) | 3 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distributor housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















