€10.39
% €10.54 (1.42% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025027 P/N: NSYMM54 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMM54 Einfache Montageplatte H500xB400mm aus verzinktem Stahl"
Schneider Electric Simple mounting plate H500xW400mm made of galvanized steel
Schneider Electric NSYMM54
EAN 3606480183362
Description
Châssis plein, platine de montage pour enveloppes PanelSeT CRN, S3D, S3X, PLM. Pour les boîtiers, (H) 500 mm x (L) 400 mm. Accessoire de montage polyvalent. Emplacement pour le montage de la glissière ou fixation directe sur des entretoises (vis M8). Charge admissible de 90 kg. Acier galvanisé. Lot de 1 pièce.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 450mm |
|---|---|
| Breite | 350mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMM54 |
|---|---|
| EAN | 3606480183362 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 2.3 kg |
| Weight (Package) | 2.3 kg |
Designations
aluminum mounting plate insulating material mounting plate mounting plate mounting plate assembly mounting plate for distribution enclosure plastic mounting plate sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















