€9.21
% €9.34 (1.39% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025026 P/N: NSYMM53 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMM53 Einfache Montageplatte H500xB300mm aus verzinktem Stahl"
Schneider Electric Simple Mounting Plate H500xB300mm made of galvanized steel
Schneider Electric NSYMM53
EAN 3606480199080
Description
Cette plaque de montage simple convient aux coffrets PanelSeT CRN, S3D, S3X, PLM. Elle est polyvalente et en acier galvanisé. Le montage se fait étape par étape ou par fixation directe sur goujons (vis M8). La charge admissible est de 60Kg.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 450mm |
|---|---|
| Breite | 250mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMM53 |
|---|---|
| EAN | 3606480199080 |
| ETIM | EC000213 |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 1.6 kg |
| Weight (Package) | 1.6 kg |
Designations
Aluminum mounting plate Insulating material mounting plate Mounting plate Mounting plate assembly Mounting plate for distribution housing Plastic mounting plate Sheet steel mounting plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















